„300 lat Derenku” – konferencja śladami historii

9 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, w którym biuro tłumaczeń w Krakowie miało przyjemność uczestniczyć. Na cześć trzechsetnej rocznicy Derenku, opuszczonej węgierskiej wsi, która do 1943 roku zamieszkana była przez ludność polską, odbyła się konferencja popularnonaukowa w Białce Tatrzańskiej pt.: „300 lat Derenku”.

Cała uroczystość poprzedzona była mszą św. w kościele parafialnym w Białce Tatrzańskiej. Po przemarszu do hotelu „Toporów” nastąpiło uroczyste otwarcie konferencji przez prof. dr hab. Adrienne Kormendy – Konsul Generalną Węgier w Krakowie. Po przywitaniu Gości posłuchać można było kilku prelekcji, m.in. na temat pielęgnacji dziedzictwa, jakim jest polskie pochodzenie bądź wpływu religii na podtrzymanie góralskich tradycji. Wydarzenie to zwieńczone zostało wystąpieniem zespołu „Drenka Polska”.

Nasze usługi podczas tej konferencji nie kończyły się tylko na wynajęciu sprzętu konferencyjnego, dostarczeniu i obsłudze technicznej, lecz również na tłumaczeniu symultanicznym całej imprezy z języka węgierskiego na polski i z polskiego na węgierski. Jesteśmy tym bardziej zadowoleni ze współpracy, gdyż praca dla naszych tłumaczy była nie lada wyzwaniem. Jak sami twierdzą - przekład prelegentów mówiących gwarą był bardzo ciekawym doświadczeniem! Wink

 

Źródło: Pixabay.com

Polecamy także zapoznanie się z naszą ofertą:

 

Zadzwoń do nas

Napisz do nas